Як працює пральна машина

Як працює пральна машина
Пральні машини винайдені людиною для полегшення побуту. Ми легко можемо отримати чистий одяг не докладаючи жодних зусиль, просто завантаживши її в пральну машинку і додавши миючі засоби. За часів наших прабабусь прання одягу відбувалася з великими зусиллями, її треба було прати вручну в крижаній воді натираючи про пральну дошку.
У машинках з верхнім завантаженням, барабан крутиться взад і вперед, потягнувши одяг вниз на дно бака. Потім одяг повертається до верху, де крутиться вода з силою захоплює і знову тягне її вниз. У машині з передньої завантаженням одяг крутиться по колу занурюється у воду знову і знову. Після того, як вода зливається, внутрішній барабан використовує відцентрову силу, щоб вичавити більше води з одягу, обертаючись на кілька сотень оборотів в хвилину.
Конструкція пральних машин залежить від виробника, але загальні принципи по суті однакові. Елементи керування складаються з таймера, механізму вибору циклу, покажчика температури води, селектора розміру навантаження і кнопки запуску. Механізм включає в себе двигун, трансмісію, зчеплення, насос, барабан, внутрішню ванну, зовнішню ванну і впускний клапан для води.
В шайбі встановлені два барабана, внутрішній барабан з сотнями отворів в ньому і зовнішній, яка утримує воду. Під час циклу віджимання внутрішній барабан обертається, витісняючи воду через отвори в нерухомий зовнішній барабан.
Елементи управління селектором циклу можуть включати окремі або вбудовані елементи керування для температури води, рівня води, вибору циклу і пускового вимикача. Перемикач кришки, вказує, відкрита або закрита кришка, перериває деякі або всі операції пральної машини. Впускний клапан для води, який дає можливість набрати холодної води з водопровідної труби.
Ремінь натягу знаходиться в центрі внутрішнього устрою. Під час циклу прання з його допомогою барабан обертається назад і вперед (близько 3/4 обороту), щоб випрати вашу одяг через воду. По завершенні циклу прання вода зливається із зовнішнього барабана в каналізацію через зливний шланг.
Насос і барабан приводяться в дію двигуном. Деякі пральні машини використовують прямий привід, в якому двигун підключається безпосередньо до насоса і коробці передач. В інших машинах використовується ремінний привід, в якому двигун передає трансмісію через шків і ремінь. На верстатах з ремінним приводом насос зазвичай підключається до двигуна за допомогою гнучкої муфти.
Передача приводить в рух обертання внутрішнього барабана, як назад, так і вперед. Ваша шайба має один напрямок, або реверсивний двигун. При однонаправленому двигуні електромеханічне пристрій контролює, передає трансмісія мішалку або барабан. Реверсивні двигуни керують барабаном, коли вони обертаються в одному напрямку, і мішалка, коли вони обертаються в іншому.
У багатьох пральних машинах використовується муфта для зменшення сили, створюваної швидкими пусковими двигунами. Зчеплення дозволяє передачу захоплювати барабан або мішалку поетапно, а не відразу. Деякі шайби використовують механізм зчеплення, в той час як інші покладаються на прослизання і поступове натяг ременя і шківа.